Poezi

"Poezi dashurie në gjuhen shqipe, sms dashurije albanian lovely poetry, send free sms love. kosova 2011 albania 2012 macedonia. 
***

Nese per mua mendon nje leter ma dergon
nese me zemer me don thirrem ne telefon
zerin ta degjoje dhe te tregoj
qe shum te dashuroj dhe kurr nuk te harroj!!!

***
Dit pa ty, eshte sie nje dit pa diell.
mbremje pa ty, eshte si nje nat pa yje.
or pa ty, esht si nje jete pa ndjenja.
minut pa ty, eshte nje minut si mos te isha ne jete.
sekund pa ty, eshte si mos tme reh zemra.

***
Nese e don bukurin ateher mos me duaj mua, sepse ka te tjer qe jan me te bukur se une.. Nese e don mencurin, ateher mos me duaj mua, sespe ka te tjer qe jan me te mencur se une. Nese e do pasurin, ateher mos me duaj mua, sepse ka te tjer qe jan me te pasur se une. Por nese e do dashurin, ateher duam vetem mua sepse nuk ka asnje tjeter qe te dashuron me shume se une....♥♥

***
Larg, Malli kerkon te me afroje afer teje por larg,
shume large je.
Syt e mi te perlotur nga pritja e zgjature,
buzet e mija te pervluara nga etja ,
e valle kur do ta shuaj kete etje ???
Syri te kerkon, s'te gjen ,
vetem loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
mijera kilometra large neshe ,
Per ne nuk ka ndarje, por durim.

*** ***
Jeta, dhurat e natyrës.
Dashuria, dhutat e jetës,
Puthja, dhurat e dashuris.
Fundi i të qeshurit është mërzija.
Fryti i të qarit është ngushllimi.
Bukuria e njeriut përbëhet
nga bukuria e fjalës që flet.

***
Sikur qelli te ish letër
dhe deti të ishtë bojë,
nuk do shkruaja azgjë tjetër
vec se ty i të dashuroj.
E di që sje për mua,
po desha të të them "TË DUA"

***
Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

***
T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

***
Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

***

***
Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

***
Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,
Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

***
Dashuria u jep mend
Ayre që s'kanë
Ndërsa u merr mend
Atyre që kanë

***
Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt
***
Ne naten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuk mundem me fjet
***
Pse m'krijove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

***
Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

***

***
Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

***
E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

***
E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

***
do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj
te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

***
Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
si ke nis hiq mire se ki
po veq vazhdo se vete e di
kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perseri
se edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

***
zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

***
Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty
Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon

***
Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

***
Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

***
Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinë e parë
do ta kujtoj edhe në varrë.
Do te bëhem shkrumb e hi
do te tretem nga një dashuri
zemra me thot të dua
pse me ben kaq shumë të vuaj?

Gjithmone kan thënë
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

***
Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

***
Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

***
Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!

***
Me duhet t'a them se gabova, qe te tregova ne fillim!
Qe te thash, je i vetmi qe hyree fell ne shpirtin tim.
Smund te besoj qe te humba, qe afer sme ke dhe ste kam,
Por nje gje e vertet eshte qe jotja me nuk jam.
***
Nese je penduar tash, falje pse skerkon?
Nese fajin e ke ti, pse s'po e pranon?
Kujt do ti them se te kam dashur?
Kush me dashuron sikur ti??
Kujt to t'ja ofroj zemren time...
qe m'a londojne perseri.....????
***
Ne kto caste me ikin fjalet dhe ky terr po me mbyt
S’kam askend t’ja qaj hallet dhe cdo fjale me mbet ne ty...
 O kurre nuk dita c’eshte lumturi
Kurre ne jete se kam shiju
Tere kto vite dashurova
Mirepo kush s’me deshti mu...
***

***
Dikur ne bashke
Thurem shumë endra
Por ja qe ndodh
E thyhet zemra
Do mundem valle
Te te haroj?
Por s'mund te fal
Me mire te shkoj
Besova gjate
E s'mund ta dija
Se per nje ç'ast
Behet çudia

***
E kam nje deshir
Oh sa esht e thjesht
Me ti puth buzet
Tjeter s´kisha desht

Sa e ëmbel esht jeta
Sa e ëmbel esht rinija
Por ma e ëmbel qenka
Dashurija

***
Ne kete qershor te thyer
Jam kryezonj varr i engjujve
Lule te vetmuara ne toke
Erresires se Zemres sime
Ne shpirt jam i lenduar...

***
Ah jete moje jete
rri dhe mendoje
i lutem perendise
qe jeten t´ma shkurtoje

Mbaj dashuri vetem me shkrim
Tani do ta gjeje fatin atje:
Tte varri i immmmmmm
***
Me je zemra dhe shpirti im
Pranija jote më jep gezim
Dua te kem pranë, qe t´më ndihmosh
Dhe jeten me mua ta kalosh

Do te ruaj sot dhe gjithmone
se ti je çeles i dashurisë tonë
nese dashurija gjithmonë do tjetë
do t´jem me e lumtura me t´vërtet...

***

Sikur te isha djal kurr nuk do te gaboja
Vvajzen qe e dua kurr nuk do ta tredhtoja
Do t'a beja te lumtur dhe shume te gezuar
Qe ne jete te mos mbetet e pikelluar
Por ju vajza me ndegjoni dhe kurr mos gaboni
Ate qe e dashuroni kurr mos i besoni....
***
Larg meje
Ike diku larg me tënden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir . Më kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy, zbashku ta kalojmë jeten. Rreshti i shkruar aspak smë trazon, sepse zemra ime pergjithmon te don, shih si shkon rinia kot vetëm në vaj e lot vetëm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj.

***
LETRA E SHKRUAR ME GJAK

Kam vendos me te shkruar
Nji dhurate me t`dhuruar
Me beso skam kurgje tjeter
Me t`derguar veq nji leter

Shpirti im eshte be si rerre
Sot kam marre nji gjilpere
Gishtin tim me e shpuar
Gjakun tim me ta dhuruar

Leter me gjak do te shkruaj
Se per ty, une shume po vuaj
Gjak e lot do ti perzi
Ndoshta m`hiqet kjo merzi

O kjo leter ska me u tha
Edhe vete ke me pa
Me lote e gjak do ta lage
Veq t`me hiqet mua kjo plage

Moj e bukra e katundit
Mund te jete kjo letra e fundit
Ndoshta vdes,smuj t`shkruaj tjeter
S`te harroj, dashuri e vjeter

***

***
NJE PERSHENDETJE

Nje pershendetje per ty
leshoi zemra ime
edhe pse se meritove
meritove vetem mallkime

do te kujtohet dikur
sa te kam dashuruar
do te bjen ne mend
se nuk te kam meritur

nje lot per ty ka pikuar
ne token e bekuar
nje zemer e renkuar
sa shum te ka dashuruar

nje dashuri per ty e kisha
nje fjale per te thene sdisha
nje zemer qe u dashrua
tani rende u tradhetua

nje dite do te kuptosh
por atehere do te jet vone
se sa te deshti zemra
e tash te ndare pergjithmone

sdi a te kam thene njehere
sdi a te kam treguar
se asnje peshendetje nga une
se kishe merituar
***

Te dua te pres Nuk dua te vdes Me ylzit e nates Une te pershendes Kujto zemren time qe te don për jet Ah sa natë e lumtur Ah sa natë e qet Gjithmon me kujtohesh Nga ora 22-kur te flei Te dua pa mas Te dua pa mbarim Te dua me shum Se sa shpirtin tim Te dua ,te dua Per ty do te vdes Por ti a me don mua? Pergjigje po te pres? 

Mesazhe dashurie sms love chat forum fraza poezi foto galeri humor miqesi kartolina dergo akullore falas muzike video dashuri dashur urime ditelindje sexy kuriozitet

2 comments: